České Vánoce jsou za námi. Jak se ale oslavily v luxusním Dubaji?

Vánoční svátky opět odezněly, i když je pravdou, že v mnoha domácnostech ještě dohrávají. Dojídají se poslední zbytky cukroví, hledají se poslední čokoládové figurky ve stromečku. Dalo by se říct, že je to prakticky stejné jako každý rok. Jenže jak se Vánoce slaví v jiném koutu světa? Co třeba oblíbená luxusní destinace jménem Dubaj? Přece jenom mluvíme o místě, které je multikulturní. A i když je zde zcela jiné náboženství, Vánoce jsou dodržovány i zde. Jenom v trochu jiném duchu.

Oslavte si Vánoce podle svého gusta

Právě proto, že je Dubaj multikulturním místem, můžete si zde Vánoce oslavit tak, jak jste zvyklí. Zkrátka a dobře můžete držet v rukou svařené víno nebo posedávat u nazdobeného stromečku. Jen s tím rozdílem, že zde bude krapet tepleji. I když se sněhem – s tím se tam setkáte pravděpodobněji než u nás. Dochází zde totiž k umělému zasněžování.

Štědrovečerní večeře přímo v hotelu

Co je opravdu velmi zajímavé, tak to, že se zde pořádají klasické štědrovečerní večeře. Ty pořádá prakticky každý hotel. I když na nich nenajdete kapra s bramborovým salátem, ale tunu jiného jídla, počítá se to, nemyslíte?

Vánoční nákupy mají stanovený datum

Stejně jako u nás, i v Dubaji si můžete zajít na ty pravé vánoční nákupy. I když je pravdou, že to bude trochu jiné. Přece jenom na vás bude svítit sluníčko. Vánoční trhy se ve zdejších “dubajských Benátkách” konají od 13. do 28. prosince. Doprovázet vás bude při nakupování živá kapela, dokonce se můžete jít posadit na klín Santa Clausovi a říct mu své přání.

Oslavte zde i Nový rok

Vánoce se tedy konají v Dubaji tak, jak každý člověk chce. Jelikož se jedná o multikulturní místo, může zde každý zažít takové Vánoce, na jaké je zvyklý. Dokonce zde můžete oslavit i Nový rok. Ten se zde taktéž slaví v mnoha různých podobách. Na své si přijdou buddhisté, ale také Číňané, kteří zde mohou oslavit ten svůj se všemi jejich zvyky.