Do Louvru on-line. Prohlédněte si díla nejpopulárnějšího muzea na světě

Celý svět bojuje s koronavirovou pandemií už víc jak rok. A zatímco někteří prosperují ve svých byznysech, jiní mají už rok zavřeno. Výjimkou není ani krásné muzeum Louvre, které je tím nejpopulárnějším na světě. Sjíždí se sem lidé z celého světa, aby si prohlédli obraz Mony Lisy a další díla známých i méně známých autorů. Jelikož koronavirová a velmi ponurá doba trvá už příliš dlouho, muzeum se rozhodlo díla vystavit alespoň on-line.

K podobnému kroku se muzeum rozhodlo na začátku pandemie, kdy se virtuálně otevřely některé jeho části. Nyní se Louvre rozhodl ukázat světu díla, která se v něm nachází. A nejsou jimi jen obrazy, včetně Mony Lisy.

Kompletní sbírky on-line

Pokud jste milovníkem umění či pokud jste se někdy chtěli octnout v muzeu Louvre, kde byste si prošli veškerá díla zde vystavená, využijete příležitosti, která se vám naskýtá. Pařížské muzeum totiž vystavilo své kompletní sbírky on-line, které jsou dokonce zdarma a kdykoliv přístupné. Ať už sedíte doma na gauči nebo se zrovna nacházíte u rodičů na chatě, můžete si den zpestřit tím, že se vydáte do krásné Paříže.

K vidění je bezmála půl milionu uměleckých artefaktů, mezi kterými samozřejmě nechybí ani Mona Lisa, jak již bylo zmíněno. Stejně tak je k vidění autoportrét Žena za zrcadlem.

Vyhledejte to, co chcete vidět

Abyste se bezmála půl milionem obrazů a dalších artefaktů nemuseli probírat dlouho do noci, využijte vyhledávací nástroj, který vám pomůže rychleji najít to, co chcete vidět. Můžete filtrovat možnosti nebo zadávat různé parametry, které vás konkrétně zajímají.

Jak již bylo zmíněno, k vidění on-line nejsou jenom obrazy, ale také sošky ze starověkého Říma, předměty z druhé světové války nebo další podoby kulturního dědictví Louvru. Veškeré věci jsou k dispozici doslova na jedno kliknutí.