Nejdražší auto na světě – pořiďte si nevšední skvost na čtyřech kolech

Není tomu tak dávno, co do automobilového světa vtrhla novinka z dílny automobilky Bugatti. Před několika měsíci se světu odhalilo nejdražší auto na světě, které všem otevřelo ústa dokořán a vyrazilo dech z plic. Mluvíme konkrétně o vozidle Bugatti La Voiture Noire, které se dokonce stihlo i ztratit. To musel být pro majitele opravdu šok, vždyť toto vozidlo stálo 430 milionů korun!

Unikát postavený na platformě vozidla Chiron

I když se už delší dobu vědělo, jak bude nejdražší auto na světě vypadat, dlouhou dobu byl unikát postavený na platformě vozidla Chiron nepojízdným. Nakonec se však postavil, jeho hodnota se vyšplhala ke skoro devatenácti milionům dolarů a získal vysněný titul. S tímto vědomím si vozidlo dokonce už koupil majitel, který se tak stal součástí oslavy sto let značky Bugatti (k této příležitosti byl ostatně vůz vytvořen).

Identita majitele nejdražšího auta na světě však nebyla zprvu známá. Vědělo se jenom, že je vůz prodaný dřív, než byl vůbec pojízdný. A to velmi zvedlo zájem o pana neznámého, který si na vůz nakonec musel ještě nějakou dobu počkat.

Mezi potencionální majitele se v době, kdy všichni hádali, kdo že je to ten tajemný boháč, zařadil jak Cristiano Ronaldo, tak i Ferdinand Piech.

Vůz s karbonovým vláknem – to je nejdražší auto na světě

Jistě jste už narazili na fotografie, kde je nejdražší auto na světě vyobrazeno. Vozidlo se pyšní karbonovým vláknem, což z něj dělá extrémně lehký automobil. Z nuly na sto dokáže zrychlit za dvě a půl vteřiny a jeho maximální rychlost je stanovena na 420 kilometrů za hodinu.

O Bugatti La Voiture Noire se mluví jako o unikátu na čtyřech kolech, který je poháněn osmilitrovým motorem dosahujícím nevídaného výkonu až 1500 koní! Dosahuje i fantastického točivého momentu, a to konkrétně 1600 newtonmetrů.