The Flow Building jako nová ikona Václavského náměstí?

Až se jednoho dne vydáte do Prahy, neměli byste minout Václavské náměstí, kterému dominuje krásná, nově zrekonstruovaná budova Národního muzea a novinka, která se bohužel stýká s negativními ohlasy. Touto novinkou je takzvaná The Flow Building – nová budova, která nabídne nejen Pražanům tři patra oblíbeného obchodu jménem Primark.

Negativní ohlasy souvisí s vizuální stránkou objektu. Svým vzhledem zrovna dvakrát nezapadá do okolního prostředí. Někteří budovu nazývají jako začátek Matějské na Václaváku, jiní ji přirovnali k Las Vegas v Praze. Důvodem není jenom její nebývalý vzhled, ale především to, jak barevně bliká.

Budova, kterou vlastní cizinec

I když už nyní budova nebliká (tedy ne denně), a to právě kvůli negativním ohlasům, jaké to vyvolalo, přesto je terčem kritiky. Zahraniční vlastník nového objektu na Václavském náměstí je však toho názoru, že se jedná o zcela ikonickou budovu, která nemá v České republice obdoby. Podle všeho je to jeden z prvních objektů, který přináší do Prahy světovou architekturu.

Podle zahraničního vlastníka objekt splnil to, proč vznikl čili stal se ikonickou, velice moderní budovou, která sídlí na jednom z nejstarších náměstí světa. Stanovila tak nová měřítka udržitelnosti pro budoucí development v Praze.

Pokud se naplní slova nejmenovaného vlastníka, bude právě The Flow Building (jak se objekt jmenuje) určovat charakter architektury i v následujících letech.

Uvnitř nadčasový design

Zatím se nám budova ukázala jenom zvenčí a je otázkou, jak bude objekt vypadat uvnitř. Podle dostupných informací by se však i uvnitř měl zachovat jednoduchý a nadčasový vzhled. Je však otázkou, kdy se do objektu poprvé podíváme. Závisí to od vládních opatření. Ve chvíli, kdy dojde k otevření obchodů, pravděpodobně se otevřou i dveře nového Primarku a čili i dveře budovy, která stojí v druhé polovině Václavského náměstí.

Total